5 лютого 2015 року в Посольстві України у Грецькій Республіці відбулось урочисте відкриття Мистецької акції «Живі традиції України» та виставки «Колір традицій».

Організаторами зазначеного заходу виступили Посольство України в Грецькій Республіці, Благодійний Фонд «Києво-Печерська Лавра», Благодійний Фонд «Автентика Гуцульщини», Петриківська районна рада та Петриківська районна державна адміністрація.

Хочеться висловити слова подяки Посольству України в Грецькій Республіці і особисто Надзвичайному і повноважному Послу Володимиру Шкурову, за надану можливість презентувати на грецькій землі живе мистецтво України.

Ця Акція відбулась завдяки підтримці Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, Петриківської районної та селищної рад, а також ряду інших партнерів, які доклали зусилля до її проведення. Так, теплі слова вдячності нашим партнерам: Авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» (Президенту компанії Юрію Мірошнікову) та друкарні «УкрДрук» (директору Андрію Прохоренко), Благодійному Фонду «Автентика Гуцульщини» (Голові Фонду Марії Гринюк) та представнику діаспори - підприємцю Анатолію Кучірко. Окрема подяка учасникам Акції – майстрам, представникам творчих родин: родині Троць (Ігор, Христина та Тереза Троць) з міста Косів та родині Панків (Валентина Панко та Анастасія Чуднівець) із смт. Петриківка.

У рамках заходу його гостям – представникам дипломатичних, культурних і мистецьких кіл, ЗМІ та української громади у Греції – було представлено такі яскраві елементи нематеріальної культурної спадщини України, як Петриківський декоративний розпис та традицію Косівської мальованої кераміки. Один з цих елементів, а саме – Петриківський розпис, у 2013 році ЮНЕСКО було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства.

Відкрив Акцію Посол України Володимир Шкуров, який наголосив на непересічному значенні культурних і духовних здобудків України, культурній та історичній спорідненості українського і грецького народів та необхідності збереження й спадковості прийдешніми поколіннями культурних надбань свого народу (посилання на джерело – http://mfa.gov.ua/ua/news-feeds/foreign-offices-news/32813-kulyturno-mistecyka-akcija-zhivi-tradiciji-ukrajini-ta-urochiste-vidkrittya-vistavki-kolir-tradicij-v-afinah ). Він також виголосив вітальне слово Голови Нацкомісії України у справах ЮНЕСКО, заступника Міністра закордонних справ України Сергія Кислиці.

Від організаторів Акції, представника Благодійного Фонду «Києво-Печерська Лавра» – куратора Акції, Світлани Пахлової, було висловлено сподівання, що Акція спонукатиме до осмислення наших корінь, сприятиме налагодженню культурного діалогу та надихне на творчість.

Усі бажаючи та гості заходу мали змогу доторкнутись до цих унікальних живих традицій України, взявши участь у майстер-класах від відомих майстрів Петриківського розпису Валентина Панко і Анастасія Чуднівець та художників-керамістів з міста Косів – Ігоря, Христини і Терези Троць.

Благодійний фонд «Києво-Печерська Лавра» має надію, що Мистецька акція «Живі традиції України» стане важливим кроком на шляху популяризації українських традицій за кордоном, а також дасть поштовх до більш широкого представлення нематеріальної культурної спадщини України у списках ЮНЕСКО, а традиція Косівської мальованої кераміки стане наступним елементів, що гідно презентуватиме нашу культуру.

Виставка «Колір традицій», що відкрилась у Культурно-інформаційному Центрі Посольства України у Грецькій Республіці, триватиме до середини березня 2015 року. Запрошуємо усіх бажаючих, які мають нагоду перебувати на грецькій землі, відвідати виставку і доторкнутись до української душі.

Повернутись

Інші статті

  • Стартує виставково-мистецький проект "Киів. Три покоління"
    Стартує виставково-мистецький проект "Киів. Три покоління"

    Читати далі

  • Відкриття виставки "Православне джерело духовних знань"
    Відкриття виставки "Православне джерело духовних знань"

    Читати далі