Афіни, Греція.

Благодійна мистецька акція “Живі традиції України”. Підготовка до урочистого відкриття Акції у Посольстві України триває. Розпакований вантаж із картинами, керамікою та іншими виробами майстрів. Він прибув окремо, ясна річ майстри трохи хвилювались, але відбулося майже без втрат.

Делегацію Акції “Живі традиції України” прийняв Надзвичайний та Повноважений Посол України у Грецькій Республіці п. Володимир Шкуров. На зустрічі були присутні представники организаторів акції з Благодійного фонду “Києво-Печерська Лавра”, делегація із селища Петриківка та міста Косів, зокрема голови Петриківської районної та селищної рад, представник Центру народних ремесел Петриківщини, а також майстри-носії традицій Петриківського розпису та Косівської мальованої кераміки. Під час зустрічі Посол розказав про сьогоденне життя двадцятидвохтисячної української громади міста Афіни. Була висловлена думка про надважливу роль культурного та мистецького розвитку громади для підвищення національної свідомості та самоідентифікації в теперішніх складних умовах на Батьківщині. Пан Шкуров розказав про мистецькі заходи, що організовує українська діаспора при підтримці Посольства України та запросив відвідати одну з таких акцій, що відбудеться 6 лютого у передмісті Афін. Представники делегації Благодійної мистецької акції виступили із зустрічною пропозіцією: стати активними учасниками дійства, провести додаткові майстер-класи для відвідувачів заходу, що відбудеться під патронатом Посольства України у Грецькій Республіці.

На сьогодні маємо скорегований план заходів Акції “Живі традиції України”:

5 лютого, 19.00 год. – урочисте відкриття Акції “Живі традиції України”, майстер-класи від майстрів-носіїв традицій Петриківського розпису та Косівської мальованої кераміки.

6 лютого, 11.00-16.00 робота виставки «Колір традицій» – колекція Музею Федора Панка (смт. Петриківка Дніпропетровської області) та роботи майстрів-керамістів м. Косів (родина Троців та наймолодший автор – Анастасія Слава, 5 років).

6 лютого, 19.00 год., участь делегації Акції “Живі традиції України” у мистецькому фестивалі (м. Корінф), організованому товариствами української діаспори спільно з Посольством України, додаткові майстер-класи від майстрів.

Попереду непроста робота з оформлення виставкового простору роботами майстрів-носіїв традицій Петриківського розпису та Косівської мальованої кераміки, щоб 5 лютого радо зустріті усіх гостей, які завітають на урочисте відкриття.

Представники Благодійного Фонду “Києво-Печерська Лавра” мають надію, що Акція “Живі традиції України” стане важливим кроком для поширення знань про живі традиції України – традиції Петриківського розпису та Косівської мальованої кераміки, сприятиме заохоченню до міжкультурного діалогу через творчі майстер-класи, а також спонукатиме до встановлення дружніх зв’язків і творчих контактів між українською і грецькою громадами. Крім того учасники Акції «Живі традиції» сподіваються на представлення у майбутньому традиції Косівської мальованої кераміки у Репрезентативному списку нематеріальної культурної спадщини людства, ЮНЕСКО.

Повернутись

Інші статті

  • Стартує виставково-мистецький проект "Киів. Три покоління"
    Стартує виставково-мистецький проект "Киів. Три покоління"

    Читати далі

  • Відкриття виставки "Православне джерело духовних знань"
    Відкриття виставки "Православне джерело духовних знань"

    Читати далі