Благодійний фонд «Києво-Печерська Лавра», як інститут, що покликаний сприяти розвитку культурних надбань України, надихатися їхнім різноманіттям та підтримувати заходи, що збагачують просвітницький та духовний простір країни, намагається не пропустити визначних та цікавих подій в просторі Києво-Печерського Заповідника.

 Так, Благодійний фонд «Києво-Печерська Лавра» 23 травня 2014 року взяв участь у відкритті виставки «Свою Україну любіть… За неї Господа моліть» з нагоди 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка.

 Виставка була покликана ще раз доторкнутися до сакральної постаті Шевченка і відчути героїчний дух Кобзаря, завдяки зібраним в одному місці  унікальним, прижиттєвим експонатам. Серед таких можна було знайти пам’ятки із шевченківської колекції Блаженнішого Митрополита Володимира; матеріали, що висвітлюють петербурзький період життя Кобзаря та народні джерела його творчості. Крім того, завдяки експонатам можна було дізнатися про історико-етнографічні подорожі Т.Г.Шевченка Україною в 1840-х рр. Таким чином на виставці було представлено понад 200 музейних предметів, серед яких унікальні: оригінали офортів з серії «Живописна Україна», акварелі та рідко експоновані — портрет Шевченка роботи Олександра Архипенка.

 Виставку відкривав генеральний директор та натхненник Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина, який висловив щиру подяку музеям, що поділилися експонатами для такої особливої події. Такими музеями були:

·         Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Національний музей Тараса Шевченка,

·         Національний художній музей України,

·         Національний музей українського народного декоративного мистецтва,

·         Український центр народної культури «Музей Івана Гончара»,

·         Музей театрального, музичного та кіномистецтва України,

·         Музей «Православна Україна» Української Православної Церкви,

·         Національна історична бібліотека України.

 Символічно та урочисто під час відкриття прозвучав Пролог «Да святиться між народами твоє ім’я…» у виконанні учасників Всеукраїнського конкурсу читців імені Тараса Шевченка. Ще більш трепетним стала посадка гостями виставки у сквері перед Успенським собором гілочки Тарасової верби, яку в 1860-х рр., перебуваючи у засланні в Казахстані, Шевченко посадив та доглядав. Цю вербу передала в Заповідник письменниця Зоя Ружин. Також особливої атмосферності заходу додав зворушливий та трагічно-епічний «Заповіт» у виконанні Архієрейського хору Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка).

 Виставка зібрала навколо себе чимало діячів культури та мистецтва, громадських діячів та політиків, зокрема голову Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації Миколу Томенка, голову Українського фонду культури Бориса Олійника, єпископа Ірпінського Климента, голову Синодального відділу «Церква і культура» Української Православної Церкви, директора музею «Православна Україна» ігуменю Серафиму (Шевчик), заступника генерального директора Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Тетяну Пошивайло, шевченкознавця та заступника директора інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України Сергія Гальченка

Повернутись

Інші статті

  • Стартує виставково-мистецький проект "Киів. Три покоління"
    Стартує виставково-мистецький проект "Киів. Три покоління"

    Читати далі

  • Відкриття виставки "Православне джерело духовних знань"
    Відкриття виставки "Православне джерело духовних знань"

    Читати далі